Üdvözöllek a honlapomon!

Ha egy igazán különleges masszázst keresel, akkor a legjobb helyen jársz. Nálam a Yumeiho, Svéd, Shiatsu, Thai és Mauri technikák egyedi ötvözetét próbálhatod ki. Várok mindenkit szeretettel, kortól és nemtől függetlenül!

yumeiho_kicsi.jpg

YUMEIHO

A Yumeiho egy ősi japán reflex masszázsféle, melyet Saionji Masayuki a kínai buddhista kolostorok harcművészetének egyes elemeiből rakott össze. Speciális képzés után a masszőz az egész testet alaposan átgyúrja, az ízületeket kimozgatja, s a blokkokat oldja, hogy szabadabbá tegye a mozgást és az energiakeringést is. Masayuki módszerébe beépített a hagyományos kínai orvoslásból eredő egyes akupresszúrás technikákat, és ezeket ötvözte néhány manuálterápiás fogással, valamint keleti mozgásgyakorlattal. A kezelés alapja a meridiánrendszer és annak energetikai törvényszerűségei. Megfontolása a "testsúlypont-eltolódás" elméletén alapszik - eszerint a két testfél legtöbbször asszimmetrikus, mert a csípőlapátok és keresztcsont közötti ízület különféle okok (leginkább a két lábra emelkedés felelős érte) miatt elcsúszott. Emiatt a gerinc elferdül, az egyik vagy másik végtag rövidebb, illetve hosszabb lesz, egyes ízületek és izmok túlterhelődnek, míg mások elsatnyulnak, mert alig mozognak. Az érintett részek izmai görcsösen feszülnek, keringésük romlik, fájnak. A masszázsterápia célja, hogy az asszimmetrikus és emiatt diszharmonikus működésű testrészek szimmetriáját rendezze, vagyis az elcsúszásokat korrigálja, továbbá, hogy az akupunktúrás pontokon keresztül stimulálja a belső szervek öngyógyító folyamatait, oldja az izomgörcsöt és az energiablokkokat, serkentse a csí (életerő) áramlását, s ezzel visszaállítsa a testi folyamatok harmóniáját. Ehhez mintegy száz különféle fogást alkalmaz a masszőz - s attól függően válogat belőle, hogy kinél mit kíván az aktuális helyzet. A többségük két fő csoportba rendezhető, vannak: ízületstimuláló és ízületi blokkokat oldó fogások és nyomó-gyúró jellegűek. Míg az ízületstimuláció célja a blokkolt és elcsúszott ízületek helyzetének rendezése gyengéd lazító és nyújtó technikákkal, addig a nyomással kombinált gyúrás során a masszőr saját testsúlyát használja az adott részek "megdolgozásához". Ilyenkor az izmokat a csontos alaphoz nyomja - nem túl erősen -, majd alaposan átgyúrja, és gyengéd söprögető fogásokkal finoman átsimítja. A kezelés hatása egyrészt relaxáló, feszültségoldó, fájdalomcsökkentő, vérnyomás-kiegyenlítő, immunstimuláló, kiegyensúlyozó, frissítő és aktiváló. Másrészt viszont harmonizálja a vegetatív idegrendszer tevékenységét, s ezen keresztül hat a belső szervek működésére, továbbá az energiablokkok oldásával javítja a teljesítményt, jobb közérzetet nyújt és vitalizál. A terápia matracon, a padlón történik. Igen nagy a hangsúly a masszőz és páciense közötti energiakeringésen, ezért nagyon fontos a koncentrált munka, a megnyugtató légkör és a kölcsönös bizalom.

sved_kicsi.jpg

SVÉD
 
A legelterjedtebb nyugati masszázs fajta. Eredeti formája masszázs és testgyakorlatok ötvözete. A masszőr simító, dörzsölő, rezegtető és gyúró mozdulatokkal frissíti fel a szervezetet. A masszázs fizikai és neurohormonális hatása elősegíti az esetleges betegségek gyógyulását. A masszázs során a vérkeringés és az emésztés javítása érdekében - a hagyományos módszer szerint - a páciensnek is el kell végeznie néhány testgyakorlatot, de enélkül is kiváló hatást lehet elérni vele. A svédmasszázs csökkenti a fájdalmat (pl. stresszes fejfájást), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenek előtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását.
 

shiatsu_kicsi.jpg

SHIATSU
 
A Shiacu japán kifejezés, szó szerint ujjnyomást jelent (shi=ujj, acu=nyomás), mely a fő technikának számít alkalmazásakor. Egyéb használt technikák a testre kifejtett nyomás a tenyérrel, a könyökkel, a térddel, lábfejjel és talppal, melyeket nyújtó, feszítő, és lazító gyakorlatokkal egészítünk ki. Kombinációja az akupunktúrának és a masszázsnak, habár mégsem masszázs.
A Shiatsu gyökerei az ókori kínai medicináig nyúlnak vissza. Akínai orvoslás legősibb írott emléke A Sárga Császár Klasszikus Tanulmánya a Belső Orvoslásról több mint 2000 évvel ezelőtt íródott. A masszázs kínai változata Japánban is meggyökerezett, aminek ottani elnevezése Anma. Az Anmát általános betegségek kezelésére, sokszor vakok alkalmazták. Ebben a században Japánban új hatások érték az Anmát mind a Keleti mind pedig modern Nyugati tudomány részéről, és ezek alakították ki azt a formáját, amit manapság Shiatsunak nevezünk. Nyugatra alig húsz éve került, és kezdett el bámulatos gyorsasággal terjedni. Angliában a kezdő Shiatsu tanulók közreműködésével számtalan hiteles iskola jött létre, ahonnan sok mindőségi Shiatsu terapeuta került ki, akik gombamód alakítják ki az újabbakat. Shiatsu alkalmazásakor elsődlegesen a saját, valamint a befogadó Energiájával dolgozunk. Az Életenergia indiai elnevezése Prána, kínai meghatározása Csi, és japán neve Ki.
 
thai_kicsi.jpg

THAI
 
Távol-keleti, ősi, tradicionális masszázsfajta, amely több száz éves hagyományokon alapul. A thai masszázs célja az izmok nyújtásával, nyomásával, különböző testhelyzetek felvételével, a szabad energiaáramlás biztosítása, fájdalmak és merevségek oldása, rugalmas, hajlékony, elengedett állapot létrehozása. A thai masszázs alapvetően más, mint a nyugati masszázsfajták.
A kezelés során, egyéb masszázsfajtáktól eltérően, nem használnak sem masszázsolajat, sem masszázskrémet. A masszázs a talajon elhelyezett matracon történik, könnyű, kényelmes ruhában, fekvő illetve ülő testhelyzetekben. A meditációs kezelésbe beépülnek a kínai reflextan, az ayurvéda elemei, az élettani pontok ismeretei. A masszőr az izmok gyúrása helyett a meridiánvonalakon dolgozik, az akupresszúrás pontokat ingerli, ún. nyomásos technikával. A masszázs során az egész testet kezelik, fejünktől a lábujjakig, ami sajátos koreográfia szerint zajlik. A masszőr az ujjain kívül a kézfejét, könyökét, térdét, lábát és talpát is használja masszírozásra. A kezelés hatékonyságát a különböző testrészek "kihúzásával" fokozza.

mauri_kicsi.jpg
MAURI

A masszázst többnyire lágy, könnyed polinéz zenére végzik, rituális tánclépések kíséretében. A masszor alkarral, hosszú , áramló mozdulatokkal masszírozza a testet. A zene, a tánc és az érintés csodálatos harmóniában olvad össze, a folyamatos áramlás a zene ritmusára a masszírozott ember testében és lelkében beindítja az öngyógyító eroket, életerovel tölt fel, energetizál.. A Ma-Uri hatékony eszköz mindennemü stressz oldására, a traumás emlékek feldolgozására. Megszabadít az olyan negatív érzelmektol, félelmektol, aggodalmaktól amelyek akadályozzák belso harmónia és egyensúly kialakulást.
A Ma-Uri testmunkában a kliens a „gyógyító", akinek gondolatai, hiedelmei, eloítéletei, szokásai, cselekedetei határozzák meg életét, személyes boldogságát és egészségi állapotát.. A terapeuta a „navigátor" szerepét tölti be, békét, szeretetet és harmóniát ad át.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 3
Heti: 9
Havi: 117
Össz.: 40 489

Látogatottság növelés
Oldal: A masszázsokról
Üdvözöllek a honlapomon! - © 2008 - 2024 - evi-masszazs.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »